Remus Kościerzyna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Udane Biegi Niepodległościowe

Email Drukuj PDF

Aż sześciokrotnie biegacze Remusa Kościerzyna stawali na podium podczas ostatnich Biegów Niepodległościowych rozgrywanych w Borzytuchomiu, Gdyni, Goleniowie, Lęborku i Tczewie. Bardzo dobre starty zanotowali m.in. Kamil Wołoszyk i Leszek Zblewski oraz młodsi zawodnicy: Dawid Pobłocki, Kewin Trzebiatowski i Patryk Serkowski.

Co roku z okazji Święta Dnia Niepodległości w całym kraju rozgrywanych jest kilkadziesiąt biegów ulicznych i przełajowych. Co roku reprezentanci Remusa Kościerzyna starają się uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo, tak też było i w tym roku.

 

Wyniki XVII Kościerskich Biegów Ulicznych

Email Drukuj PDF

Na gorąco przedstawiamy wyniki z biegu głównego XVII Kościerskich Biegów Ulicznych. Najszybciej 5-kilometrową trasę pokonał Przemysław Rojewski z Luzina. Drugie miejsce zajął Leszek Zblewski, reprezentant naszego klubu, natomiast trzecie Patryk Kamiński ze Starogardu Gdańskiego. W gronie kobiet pierwsza linię mety minęła Monika Czapiewska z UKS Olimpijczyk Skorzewo, druga była Weronika Wójcik (KKB Starogard Gdański), a trzecia Natalia Dzienniak z Lubichowa. Bieg ukończyły 82 dwie osoby.

WYNIKI XVII KOŚCIERSKICH BIEGÓW ULICZNYCH
Wyniki biegów młodzieżowych

W sumie w zawodach organizowanych przez KUKS Remus Kościerzyna i Centrum Kultury i Sportu w Kościerzynie przy wsparciu m.in. Miasta Kościerzyna i Powiatu Kościerskiego wzięło udział ok. 500 zawodników i zawodniczek z całego województwa pomorskiego. Najlepszych nagrodziliśmy medalami, statuetkami, pucharami natomiast wśród wszystkich rozlosowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Sztafetowe mistrzostwa

Email Drukuj PDF

W minioną sobotę (1 października) na stadionie miejskim w Kościerzynie odbyły się Miejskie sztafetowe mistrzostwa w biegach przełajowych. Organizatorem zawodów był Kościerski Uczniowski Klub Sportowy Remus. W rywalizacji o tytuł mistrza miasta rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Najlepszymi sztafetami okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościerzynie (zwycięstwo wśród dziewcząt i chłopców) oraz Gimnazjum nr 2 (dziewczęta) i Gimnazjum nr 1 (chłopcy). Zapraszamy do galerii i zdjęć.

 

Dwa zwycięstwa Remusa

Email Drukuj PDF

Tenisiści stołowy Remusa Kościerzyna kontynuują dobre występy w rozgrywkach III i IV ligi. W miniony weekend na trzy rozegrane spotkania wygrali dwa. Na początku w zaległym meczu drugiej kolejki III ligi Remus Kościerzyna pewnie pokonał zespół AZS-AWF III Gdańsk w stosunku 9:1. Niedługo potem nasi trzecioligowcy zmierzyli się z drugim zespołem AZS-AWF Gdańsk. Po zaciętym meczu niestety przegrali 6:4, mimo to zachowali wysoką pozycję w tabeli (3 lokata).

W czwartej lidze zespół KUKS Remus II Kościerzyna kontynuuje dobre starty. Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu także w drugiej kolejce nasi ligowcy zdobyli komplet punktów.Tym razem na wyjeździe pokonali 7:10 GOK Ryjewo. Dzięki temu zespół został liderem IV ligi.

 

XXIX Bieg Mazurka Dąbrowskiego

Email Drukuj PDF

Zwycięstwa Leszka Zblewskiego, Kamila Wołoszyka i Dawida Pobłockiego to najważniejszy, indywidualny dorobek Remusa Kościerzyna osiągnięty podczas XXIX Biegu Mazurka Dąbrowskiego, który 25 września odbył się w Będominie. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął drugie miejsce ulegając jedynie licznej grupie z Lęborka. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z trasy oraz GALERII ZDJĘĆ.

 

Udany początek sezonu tenisistów stołowych

Email Drukuj PDF

Remus KościerzynaBardzo udany początek sezonu zanotowali tenisiści stołowi Remusa Kościerzyna podczas I kolejki rozgrywek o mistrzostwo zarówno III, jak i IV ligi. Pierwsza drużyna okazała się zdecydowanie lepsza od zespołu GKS Tęcza II Nowa Wieś Lęborska, który pokonała na wyjeździe aż 10:0 (punkty zdobywali: Paweł Kalinowski, Łukasz Godlewski, Zbigniew Kuziemkowski i Jacek Siluta - wszyscy po 2.5 pkt). Mecz odbył się 9 września, a Remus Kościerzyna dzięki temu zwycięstwu został liderem rozgrywek. Kolejny mecz miał odbyć się dzisiaj, jednak został przełożony na 1 października - w ten sposób nasi zawodnicy zagrają dwa wyjazdowe spotkania w jednym dniu: z AZS AWFiS III Gdańsk (zaległy mecz II kolejki) i AZS AWFiS II Gdańsk (mecz III kolejki).

Drugi zespół, który sezon zainaugurował dzisiejszym meczem z GKS Myśliwiec Tuchomie również zwyciężył, tym razem w stosunki 10:4. Punkty zdobywali: Marcin Knopik (3.5), Patryk Knopik (3.5), Michał Smętoch (1.5) i Mateusz Mierski (1.5). Mecz odbył się w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie. Kolejne spotkanie Remusa II Kościerzyna już za tydzień. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie GOK - Ryjewo (spotkanie na wyjeździe).

 

Makroregion Młodzików - życiówka Olimpii Podolskiej

Email Drukuj PDF

Z jednym rekordem życiowym wracają zawodnicy Remusa Kościerzyna z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które w sobotę i niedzielę odbywały się w Gdańsku. Swój najlepszy życiowy rezultat poprawiła Olimpia Podolska, która dystans 300 m pokonała w czasie 48.01. Dało jej to 17 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Na 14 miejscu w tej samej konkurencji uplasowała się Wiktoria Hendryk (46.32). Również 14 w biegu na 1000 m był Patryk Serkowski (3:01.22).

 

Sprawdzili się w Teście Coopera

Email Drukuj PDF

Kościerski Test Coopera37 zawodników wzięło udział w Kościerskim Teście Coopera, który 14 września 2011 r.odbył się na nowym boisku lekkoatletycznym przy Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie. Najlepsze wyniki osiągali reprezentanci UKS Olimpijczyk Skorzewo: Daniel Pek (3850 m) i Monika Czapiewska (3440 m). Miejsca na podium wśród kobiet zajęły także Monika Labuda i Karolina Półczyńska (obie UKS Olimpijczyk Skorzewo), natomiast grono medalistów wśród mężczyzn uzupełnili reprezentanci Remusa: Leszek Zblewski i Błażej Wnuk.

 


Strona 28 z 29

Kościerskie Biegi Uliczne

Główny sponsor

Reklama

Patron medialny

Reklama
Reklama

Współpraca

Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy


UKS Olimpijczyk Skorzewo

UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork

nastadiony.pl

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości