• Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Koszykówka - Aktualności "Remus" przegrał, ale tanio skóry nie sprzedał.

"Remus" przegrał, ale tanio skóry nie sprzedał.

Email Drukuj PDF

W kolejnym meczu wojewódzkiej lidze młodzików koszykarze kościerskiego Remusa podejmowali drużynę Gdyńskiej Akademii Koszykówki. Kościerska drużyna nie była faworytem tego spotkania, ale od pierwszego gwizdka było widać, że tanio skóry nie sprzeda. Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem Remusa. W kolejnych 10 minutach gry zawodnicy z Gdyni opanowali nerwy, narzucili właściwy dla siebie styl gry i na przerwę schodzili z 12 punktową przewagą. Po przerwie mecz był bardzo wyrównany, koszykarze Remusa stanowili równorzędnych przeciwników dla przyjezdnych. Niestety przewaga z pierwszej połowy spowodowała,że z końcowego sukcesu cieszyli się zawodnicy Gdyńskiej Akademii Koszykówki zwyciężając 76:60 ( 16:17, 24:11, 21:21, 15:11).

Zawodnicy Remusa rozegrali dobre spotkanie, jedynym mankamentem podobnie jak w poprzednich meczach była słaba skuteczność na linii rzutów wolnych. Można mieć nadzieję, że treningi w końcu przynoszą pożądany efekt a kolejny sprawdzian już w niedzielę 2 grudnia w Starogardzie Gdańskim.

Dla Remusa punkty zdobyli: Adam Lorbiecki - 19, Michał Majewski - 12, Bartłomiej Borzyszkowski -12, Jakub Kluka - 7, Filip Pobrucki - 4, Szymon Nosiński, Paweł Wolf i Miłosz Puzdrowski -2.

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2018 08:31