• Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Koszykówka - Aktualności Zwycięstwa Remusa.

Zwycięstwa Remusa.

Email Drukuj PDF

W piątek 1 marca koszykarze Remusa rozegrali w Gdańsku ostatni mecz rundy zasadniczej, przeciwnikiem był zespół De La Salle Gdańsk - pierwszy mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem gdańszczan. Od pierwszego gwizdka było wiadomo,że będzie kolejny trudny mecz dla Remusa. Zawodnicy De La Salle szybko zdobyli kilka punktów przewagi i kontrolowali przebieg gry. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 39:30. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie ale zawodnicy Remusa dzielnie walczyli i na 3 minuty przed końcem wynik na tablicy był remisowy 62:62. Nasi chłop[cy poszli za ciosem, wytrzymali presję i zwyciężyli 71:66 ( 9:23, 21:16, 17: 13, 24:14 ). Dla Remusa punkty zdobyli: Jakub Kluka - 14, Bartłomiej Borzyszkowski - 14, Adam Lorbiecki - 14, Michał Majewski - 12, Paweł Wolf - 8, Jacek Nosek - 4, Filip Pobrucki - 2, Szymon Nosiński - 2, Mateusz Szyca - 1.

Kolejny mecz zawodnicy rozegrali na własnym parkiecie w niedzielę 3 marca z drużyną SKS Gdynia Shark. Był to pierwszy mecz grupy C ligi młodzików U-13 M. Po piątkowym zwycięstwie w Gdańsku nasz zespół ponownie był górą zwyciężając wysoko 96:47  ( 23:8, 31:13, 23:13, 16:13 ).

Zawodnicy z Kościerzyny we wszystkich elementach gry byli lepsi od kolegów z Gdyni. Dla Remusa punkty zdobyli: Adam Lorbiecki -33, Filip Pobrucki - 13, Bartłomiej Borzyszkowski - 12, Jacek Nosek - 10, Jakub Kluka - 9, Paweł Wolf - 6, Miłosz Puzdrowski - 6, Michał Majewski - 3, Aleksander Wołoszyn - 2, Maciej Usarek - 1.

Oba mecze pokazały, że zespół Remusa potrafi rozgrywać dobre mecze zakończone zwycięstwem.

Ostatni mecz w sezonie 2018/2019 przed własną publicznością Remus rozegra w niedzielę 10 marca o godzinie 11.00 z zespołem Decka Pelplin.

Poprawiony: piątek, 08 marca 2019 14:27