Lekkoatletyka

Zakończenie sezonu lekkoatletyki.

Email Drukuj PDF

Wybitne wyniki Olimpii Brezy na zakończenie sezonu lekkoatletycznego 2018.
Dwa tygodnie temu Olimpia pobiegła w Białogardzie na 3000m. Uzyskała bardzo dobry czas 9:46.24. Tym samym wygrała zawody i wybiegała pierwszą klasę sportową. Wynik ten jest o 1 sekundę gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy, które odbędą się za rok. Jest jeszcze dużo czasu żeby to minimum przekroczyć. Kolejny, świetny wynik Olimpia uzyskała 16 września w Słupsku na memoriale Ksieniewicza. Uzyskała I miejsce i wynik życiowy na 1000m 2:54.13. Wygrała z rok starszą Alicją Stój z SKLA Sopot, tegoroczną 6 zawodniczką Europy na 800m. BRAWO Olimpia.

Dobry wynik w Słupsku uzyskała też Natalia Felskowska wygrywając swoją serię na 300m 44.11 oraz młodziutka Adriana Paszewska (12lat) na 600m 1:57.37.
Poprawiony: wtorek, 18 września 2018 10:40

2018.08.04-12 Obóz sportowy w Ustce

W okresie od 4.08.2018 do 12.08.2018 został zorganizowany obóz sportowy w Ustce dla sekcji LA w którym udział wzięło 12 zawodników. Dzięki temu obozowi poprawiła się sprawność ogólna oraz technika indywidualna, a także wiedza i umiejętności.

Obóz był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bardzo dobre wyniki Weroniki Lizakowskiej w ostatnich startach na 1500m

Bardzo dobre wyniki Weroniki Lizakowskiej w ostatnich startach na 1500m.
Po zdobyciu Mistrzostwa Polski na 1500m w Młodzieżowych MP do lat 23 w Sieradzu, nasza zawodniczka wystąpiła na meczu międzypaństwowym ( Polska-Słowenia-Czechy-Węgry).
Reprezentując Polskę w Krakowie wygrała bieg na tym samym dystansie. Zdobyła tym samym maksymalną ilość punktów dla kraju.
Druga przybiegła zawodniczka z Czech z kilku sekundową stratą.
Mecz wygrała Polska przed Czechami, Węgrami i Słowenią.

W minioną sobotę Weronika Brała udział w 94 Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Lublinie.
Na swoim koronnym dystansie zajęła 5 miejsce na 16 startujących zawodniczek. Były realne szanse na brązowy medal. Bieg układał się pomyślnie, lecz na ostatnich 250m Weronika była zamknięta zawodniczkami i ostatni atak spóźniła. Gdy zaczęła gonić z przodu uciekające zawodniczki zabrakło kilku metrów. Zwyciężyła Sofia Enaoi 4.13, srebro 4,16. brąz 4.17. 4 m 4.18 i piąte m Weronika 4.19. Jak sama zawodniczka powiedziała: "gdybym nie spóźniła ataku czułam się na 4.17." Piąte miejsce to sukces, trzeba się cieszyć.

BRAWO Weronika !!!

2018.07.08 Mecz Międzypaństwowy U 23 w Krakowie

Po udanym występie na Mistrzostwach Polski U23 w Sieradzu Weronika Lizakowska wystąpiła w meczu Międzypaństwowym U23 w Krakowie. Startowała na 1500m wraz ze srebrną medalistką Mistrzostw Polski Sylwią Indeką z Pszczyny. Tym razem Weronika znowu pobiegła bardzo dobrze wygrywając bieg i zdobywając punkty dla reprezentacji Polski. Drugie miejsce zajęła Czeszka, trzecie Indeka. Ogólnie Polska zajęła I miejsce: 495 pkt, drugie Czechy 365pkt, 3m Węgry 309 pkt i 4m 165 pkt Słowenia.

Brawo Weronika.
Ps Nasza zawodniczka wraz z resztą zawodniczek pobiegła asekuracyjnie do 1000m i ostatnie 500m na szybkim tempie. Od grupy oderwały się 2 polki i Czeszka. 300m przed metą Weronika podkręciła tempo i wraz z Czeszką mknęła do mety wygrywając z przewagą ok 6m. Czas uzyskany wystarczył aby zwyciężyć ( 4.27.43)
Brawo!!!
Poprawiony: poniedziałek, 09 lipca 2018 15:00

Złota Weronika !!!

Podczas 35 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, których gospodarzem był Sieradz (30.06-1.07.2018) Weronika Lizakowska z kościerskiego Remusa zdobyła złoty medal na 1500m z rekordem życiowym 4.20.99.

Brawo Weroniko!!!
To był prawdziwy sprawdzian umiejętności. Weronika podjęła bieg według założeń na podane międzyczasy odcinków biegu. Bieg był bardzo wyczerpujący ze względu na brak zmiany prowadzenia. Nasza zawodniczka musiała dyktować tempo biegu według założeń, niestety żadna z zawodniczek nie dawała zmiany prowadzenia.
Dopiero pod koniec biegu Sylwia Indeka z Pszczyny zaatakowała 80m przed metą wykorzystując pracę Weroniki. Ale Weronika poszła za ciosem i na mecie rzutem na taśmę zwyciężyła bieg.
To był prawdziwy, majstersztyk.
Zdobyła mistrza Polski do 23 lat mając niespełna 20 lat. Tym występem Weronika Lizakowska zagwarantowała sobie start na meczu U 23 Ukraina, Węgry ,Czechy, Polska, który odbędzie się w Krakowie za tydzień.
Po tych zawodach wystąpi na Mistrzostwach polski Seniorów, które odbędą się w Lublinie za 3 tygodnie.
Brawo Wercia !!!

Link do biegu na YouTube
Link do dekoracji na YouTube

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 13:03

Początek sezonu

Bardzo dobry początek sezonu zawodników Remus Kościerzyna na pierwszych zawodach biegowych sezonu letniego.
Otwarcie sezonu nastąpiło w Słupsku.
W biegu na 800m Weronika Lizakowska zwyciężyła z rekordem życiowym na 2.09 na nie koronnym dystansie. Tydzień później w Białogardzie na 1500m poprawia życiówkę 4.22. Po czym wystartowała 26 maja w Lublinie na akademickich MP i zdobyła brąz na 800m wyrównując rekord życiowy oraz zdobyła dla Uniwersytetu Gdańskiego brąz w sztafecie 4x400m. Weronika dostała nominację na występ w międzynarodowym biegu Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie, gdzie w gronie 7 polek wystąpi na 1500m wraz z rekordzistką świata Engzewe Dibabą. To wielkie wyróżnienie.
Werka trzymamy kciuki.
Bardzo dobrze otworzyły sezon Olimpia Breza na 800m 2,16 oraz złoto w Sopocie Natalii Felskowskiej na 800m 2.18. Obie zawodniczki to juniorki młodsze. Olimpia Breza startowała także na 3000m we Włocławku tam zajęła 3 miejsce. Atakowała minimum na Mistrzostwa Europy lecz się nie udało.
Brawo dziewczyny.

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 07:09

2018.03.24 Weronika Lizakowska akademicką mistrzynią Polski

Po udanym starcie na Mistrzostwach Polski seniorów Weronika Lizakowska odniosła kolejny sukces. Tym razem na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych na 3km w Siemiatyczach Śląskich.
Zawodniczka kościerskiego Remusa zdobyła złoty medal zwyciężając z utytułowanymi zawodniczkami, medalistkami wielu imprez krajowych. Wystartowało 160 zawodniczek z krajowych uczelni i klubów. Weronika reprezentując Uniwersytet Gdański pokonała o ponad 4s  Katarzynę Chustak seniorkę z AZS AWF Kraków.
Weronika od początku pobiegła odważnie biorąc cały ciężar biegu na swoje barki. Po pierwszym kilometrze mocno zaatakowała i utrzymała przewagę do końca biegu.
Duże gratulacje.

Poprawiony: czwartek, 29 marca 2018 15:26

2018.02.17-18 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów LA

Na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (17-18.02) pobiegła nasza zawodniczka Weronika Lizakowska z klubu Remus w biegu na 1500m.
Liczyliśmy na rekord życiowy i dobre miejsce.
Ostatecznie Weronika zajęła 5 lokatę.
Apetyty były nawet po cichu na medal, ale bieg ułożył się na finiszowe metry i zabrakło szybkości na ostatnim okrążeniu.
Weronika była dobrze przygotowana. Jej bieganie na ostatnich treningach wykazywało dobre międzyczasy. Zakładaliśmy mocne bieganie od początku na 35 s każde okrążenie jednak Weronika zmieniła taktykę na rozgrywkę końcową. Stres był duży. To pierwsze wystąpienie naszej zawodniczki w mistrzostwach seniorów. Weronika jest zawodniczką pierwszego roku, młodzieżowcem U23, mając zaledwie 19 lat. Nie rozrywajmy skóry na niedźwiedziu. Weronika pokazała się z dobrej strony walcząc jak równy z równym o pozycję medalową. Zwyciężyła zdecydowanie Sofia Enaui. Walka o drugie i trzecie miejsce była zacięta.
Obecnie zawodnicy Remusa przygotowują się na Przełajowe Mistrzostwa Seniorów i juniorów które odbędą się w Żaganiu.