Remus Kościerzyna

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Lekkoatletyka - Aktualności
Lekkoatletyka

Przełajowe Mistrzostwa Polski bez sukcesów

Email Drukuj PDF

14 miejsce zajęła drużyna Remusa Kościerzyna podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w minioną sobotę odbyły się w Bydgoszczy. Najlepiej spośród trzyosobowego zespołu wypadł Leszek Zblewski, który na dystansie 4 km zajął 20 miejsce.

 

Udane Biegi Niepodległościowe

Email Drukuj PDF

Aż sześciokrotnie biegacze Remusa Kościerzyna stawali na podium podczas ostatnich Biegów Niepodległościowych rozgrywanych w Borzytuchomiu, Gdyni, Goleniowie, Lęborku i Tczewie. Bardzo dobre starty zanotowali m.in. Kamil Wołoszyk i Leszek Zblewski oraz młodsi zawodnicy: Dawid Pobłocki, Kewin Trzebiatowski i Patryk Serkowski.

Co roku z okazji Święta Dnia Niepodległości w całym kraju rozgrywanych jest kilkadziesiąt biegów ulicznych i przełajowych. Co roku reprezentanci Remusa Kościerzyna starają się uczcić rocznicę odzyskania niepodległości na sportowo, tak też było i w tym roku.

 

XXIX Bieg Mazurka Dąbrowskiego

Email Drukuj PDF

Zwycięstwa Leszka Zblewskiego, Kamila Wołoszyka i Dawida Pobłockiego to najważniejszy, indywidualny dorobek Remusa Kościerzyna osiągnięty podczas XXIX Biegu Mazurka Dąbrowskiego, który 25 września odbył się w Będominie. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął drugie miejsce ulegając jedynie licznej grupie z Lęborka. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z trasy oraz GALERII ZDJĘĆ.

 

Makroregion Młodzików - życiówka Olimpii Podolskiej

Email Drukuj PDF

Z jednym rekordem życiowym wracają zawodnicy Remusa Kościerzyna z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które w sobotę i niedzielę odbywały się w Gdańsku. Swój najlepszy życiowy rezultat poprawiła Olimpia Podolska, która dystans 300 m pokonała w czasie 48.01. Dało jej to 17 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Na 14 miejscu w tej samej konkurencji uplasowała się Wiktoria Hendryk (46.32). Również 14 w biegu na 1000 m był Patryk Serkowski (3:01.22).

 

Mistrzostwa Okręgu Młodzików

Email Drukuj PDF

7-osobowa reprezentacja Remusa Kościerzyna brała udział w Mistrzostwach Okręgu Młodzików, które 3 września odbyły się na stadionie lekkoatletycznym przy AWFiS Gdańsk. Nasi młodzi biegacze wrócili bez medali, jednak większość z nich pokazała się z bardzo dobrej strony. Najlepszy występ zanotował Patryk Serkowski, który zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 2:54.53 w biegu na 1000 m. Blisko podium w biegu na 300 m była także Wiktoria Hendryk. Nasza sprinterka uzyskała czas 45.74, jedynie o 0,02 s gorszy od jej rekordu życiowego.

 

Rekordy życiowe w Chojnicach

Email Drukuj PDF

Udany start zanotowali biegacze Remusa Kościerzyna podczas sobotniego mityngu wakacyjnego w Chojnicach. Kamilowi Wołoszykowi udało się poprawić rekord życiowy w biegu na 600 m (1:27.24). Rekordy życiowe poprawiali również Wiktoria Hendryk (100 m - 13.84), Olimpia Podolska (600 m - 1:59.33) i Weronika Pustułka (1:53.46). Ponadto Paulina Kliniewska poprawiła własny rekord klubu juniorek w biegu na 600 m (1:46.87).

 

Słaby start w Gdańsku

Email Drukuj PDF

11 miejsce Kamila Wołoszyka i 15 pozycja Mateusza Kąkola to dorobek naszych zawodników wywalczony podczas 18. Biegu św. Dominika w Gdańsku. Nasi reprezentanci w biegu otwartym na dystansie ok. 5 km spisali się niestety poniżej oczekiwań. Zwycięstwo odniósł reprezentant Białorusi Litovzik Sapten. Zawody rozegrano w centrum miasta podczas Jarmarku św. Dominika, natomiast głównym punktem imprezy był bieg elity i towarzyszące mu mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 10 km.

 

Obóz sportowy we Wdzydzach

Email Drukuj PDF

Obóz we WdzydzachGrupa młodych zawodników trenujących pod okiem Wojciecha Pobłockiego uczestniczyła w obozie kondycyjnym. Zgrupowanie odbyło się we Wdzydzach, a jego celem było przygotowanie zawodników do startów w drugiej części sezonu. Zawodnicy podczas obozu poza bieganiem i pracą nad kondycją oraz szybkością podnosili swoją sprawność ogólną ćwicząc m.in. na płotkach, materacach oraz przy użyciu piłek lekarskich. Nie zabrakło też czasu na chwilę relaksu, podczas którego zawodnicy odwiedzili m.in. wierzę widokową. Aby sprawdzić jak przygotowują się nasi zawodnicy do kolejnych startów zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obozu.

 


Strona 14 z 15